Kreatorzy mody 2014

Krystyna Piasecka

Salony Piaseccy mają długoletnią tradycję rodzinną. Tajemnice zawodowe przekazywane przez pokolenia, perfekcyjne opanowanie zasad sztuki fryzjerskiej w najlepszych studiach świata oraz wykonywanie zabiegów w oparciu o najnowsze i najlepsze produkty liderów wśród światowych firm kosmetycznych, gwarantują osiągnięcie doskonałych rezultatów i satysfakcję klientów. Piaseccy w swojej pracy łączą kreatywność i zaangażowanie. Szukają nowych inspiracji w podkreśleniu naturalnego piękna, które tkwi w każdym w nas. Pracują przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i szkoleniach fryzjerów. Współpracują ze znanymi kreatorami, a także z markami cieszącymi się największym uznaniem w światowej branży fryzjerskiej.

HENRI Lloyd

Marka Henri Lloyd po ponad pięciu dekadach działalności, może poszczycić się światową reputacją innowacyjności wzornictwa i niezrównanej jakości odzieży żeglarskiej. Od samego początku firma założona w 1963r. w Manchester, była pionierem w adaptacji takich technologii jak: Bri-Nylon, ręczne podklejanie szwów, wykorzystanie rzepu w odzieży. Na początku lat 80-tych świat Henri Lloyd zmienił się na zawsze, kiedy Mediolańska społeczność „Paninari" wykorzystała kurtkę Henri Lloyd Consort jako swój uniform. Od tego czasu powstają kolekcje dla pań i panów w unikalnym stylu łączące tradycję z nowoczesnością. Projekty utrzymane w marynistycznym, subtelnym i modnym wzornictwie doskonale pasują do miejskiego stylu i równocześnie, dzięki walorom użytkowym, świetnie sprawdzają się podczas weekendowych wyjazdów i urlopów.

SZYMON SŁABOŃSKI „Simon of SAPU"

Entuzjasta mody, pełny charyzmy, wiary w to, co robi prawdziwy szaleniec, finalista konkursu "JEANSATION" Monte Carlo i „Srebrnej Pętelki". Jest on wprawdzie jeszcze bardzo młody, ale jego wiara w to, co robi jest w stanie pokonać góry i jego ubiory, wyjdą na nasze ulice... Bo w modzie, niezbędne jest to, by robić coś wręcz przeciwnego, do tego co jest modne dzisiaj i trzeba walczyć o to, co będzie! Co sam autor mówi o tej kolekcji, MARKA „Simon of SAPU" Proponuje ubiory dla kobiet, które za nic mają utarte konwenanse.
Kolekcja jest odbiciem brawury i szaleństwa. Autor stara się przywrócić do życia tzw. spodnie - dynie, drukowane w modny wzór gazetowy. Nie umie się podporządkować, wyznacza własne często pokręcone ścieżki, a jego ubiory ukazują piękno dawnych czasów, by nie zginęło zapomniane.

MAXIM, DOROTA MYSŁEK

Właścicielką i projektantką firmy MAXIM jest Dorota Mysłek. Noblesse oblige (szlachectwo zobowiązuje) to też ta maksyma w firmie MAXIM sprawdza się znakomicie już niemal ćwierć wieku. Przez te lata mogliśmy oglądać kolekcje projektantki i uważamy, że swój styl konsekwentnie kreuje. Wie, co chce robić?, jak?, dla kogo? i dlatego trafia w potrzeby kobiet lubiących żyć zgodnie z duchem czasów, kobiet ceniących modne tkaniny i doskonały krój. Inspirując się pełną prostoty klasyką, potrafi nadać swoim ubiorom styl nowoczesnej, pełnej swobody elegancji. Jej sukienki, kostiumy czy spodnie z serii Pret-a- Porter są spójne, łatwo się uzupełniają a do tego wygodne w noszeniu. I za te, tak nie często, spotykane cechy kobiety ją kochają. Bo jak twierdzi Marc Jacobs „Najważniejsze w modzie jest to, żeby każdy miał możliwość noszenia tego, co mu się żywnie podoba". Projektantka, kierując tak konsekwentnie swoją wizją ubrania kobiety, otrzymuje tytuł i statuetkę „Kreatora Mody".

MAGDALENA ARŁUKIEWICZ I ALEKSANDER GLIWIŃSKI

Magdalena Arłukiewicz jest młodą, utalentowaną projektantką, pasjonującą się historią i dlatego na jej ubiory widoczny wpływ wywiera przeszłość. Każda, jej kolekcja prowokuje do myślenia, inspiruje, zachwyca swą oryginalnością, niezwykłym aczkolwiek bardzo pracochłonnym, podejściem do mody. Z wielką zręcznością, potrafi obchodzić się z tkaninami, dzięki czemu jej ciekawe konstrukcje, dają efekt pełen prostoty i elegancji. Często, w swoich ubiorach, wykonuje własnoręcznie najbardziej pracochłonne elementy. Na przykład na każdy z ubiorów dekorowanych zakładkami w swojej kolekcji inspirowanej modą japońską o tajemniczym tytule „Temptation", poświęcała po tygodniu pracy i to od rana do wieczora. Nic dziwnego, że wzbudzała ona ogromny zachwyt i że za tę kolekcję, którą uzupełniała harmonijnie biżuteria Aleksandra Gliwińskiego, podczas naszej poprzedniej edycji, duet ten otrzymał „Złotą Pętelkę". A potem spadł na nich prawdziwy deszcz nagród łącznie z pierwszym miejscem podczas Warsaw Fashion Week. W architektonicznie zaprojektowanych kreacjach detal uwidacznia się w postaci faktury tkaniny oraz dobranej biżuterii, której nowoczesna i kolorowa forma komponuje się w renesansową myśl filozoficzną - nastawioną z jednej strony na klasyczny ład, a z drugiej otwartą na świat i poszukiwanie nowej stylistyki. Tkaniny w tym procesie pełnią rolę niezastąpioną stanowią inspiracje i odkrywają możliwości, jakie w sobie kryją. Dzięki temu jej ubiory są ponad czasowe i pozwalają nam długo się nimi cieszyć...
Aleksander Gliwiński, od ponad dwudziestu lat, tworzy biżuterię unikatową, odzwierciedlającą jego osobowość, doświadczenia życia i przekonanie, że jakość jest ponadczasowa. Jego biżuteria ewoluuje, jest ciekawa, prosta, bez jakiejkolwiek przesady czy maniery, odznacza się wielką dbałością wykończenia a jej elegancja o dobrych proporcjach harmonijnie współgra z naszymi ubiorami. Projekty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są nowoczesne, wyraziste w formie o wysmakowanej estetyce... Biżuteria, którą autor kieruje do panów, jak bransolety, pierścienie czy klamry do pasków, stale jeszcze spełnia szczególną do pewnego stopnia niemal misyjną rolę, bo panowie stale jeszcze uczą się korzystać z możliwości odmian bardziej oryginalnych, indywidualnych. Swoje ciekawe precjoza tworzy wyłącznie z materiałów ekologicznych, naturalnych, bursztynu, srebra drewna - hebanu, co jak wiadomo jest nie tylko zdrowe, modne, ale i wyjątkowo piękne. Jego twórczość jest doceniana i obsypywana nagrodami nie tylko w kraju, ale i świecie.

MARIA KATSCHER

znakomita stylistka, światowej sławy fryzjerka. Życiorys Marii Katscher jest tak bogaty że nie starczyłoby dnia na wymienienie wszystkich sukcesów i osiągnięć. W 1970 roku spełniło się jej marzenie, została fryzjerem. Jest mistrzem fryzjerskim damskim i męskim. Nagradzana w wielu konkursach i plebiscytach, m.in.: "Złoty Grzebień", Mistrzostwa Polski. Zajęła czołowe miejsca : w konkursie w Berlinie (3), w Arenie (1), w Wiedniu. Otrzymała Srebrną i Złotą odznakę za zasługi w rozwoju fryzjerstwa, Złoty Medal Jana Kilińskiego, Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Szkoliła się w firmach L'Oreal, Perma, u mistrza świata Michaela Rosińskiego, na Mistrzostwach Europy w Antwerpii, w Londynie, u stylisty C. Juillarda w ramach Mondial Coiffure, w szkole stylizacji Beauty, w Vidal Sassoon w Los Angeles. Uczestniczyła w mistrzostwach Świata w Londynie, Berlinie, Wiedniu, Las Vegas, Seulu. Wystąpiła w pokazie Mondial Performance w teatrze L'Empire w Paryżu.
Jest instruktorem w Klubie Postępu i Techniki Fryzjerskiej, ławnikiem w Komisji Egzaminacyjnej, trenerem kadry narodowej. Jest posiadaczem Karty Profesjonalisty firmy Wella. Jest sędzią międzynarodowym organizacji fryzjerskiej OMC. Wyuczyła w zawodzie ponad 60 fryzjerów.

MIASTO GDAŃSK

specjalna nagroda za wspieranie mody i promocję oryginalnego wzornictwa z bursztynem w Polsce i na świecie

Liczba wyświetleń strony: 366715