Kreatorzy mody 2017

{relacja filmowa} Kreatorzy 2017

Ewa Bednarska to projektantka młodego pokolenia tworząca w Poznaniu. W swoich realizacjach stawia na jakość i funkcjonalność. Jej projekty cechuje pomysłowość oraz nowatorskie podejście do form klasycznych. Celem kolekcji jest stworzenie przemyślanej całości, w której każdy osobny element ma w sobie coś charakterystycznego. Swoją ofertę projektantka kieruje do klientek świadomych, chcących wyglądać nietuzinkowo i jednocześnie ceniących ubrania w całości powstałe w Polsce. Obecnie kończy studia magisterskie w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu o specjalności projektowanie ubioru, które były nagrodą w konkursie dla młodych projektantów mody Heart Fashion. Ewa Bednarska od ponad 3 lat prowadzi firmę pod własnym nazwiskiem. Dotychczas swoje projekty prezentowała m.in. na wystawach w Londynie oraz Szanghaju.
"Motywem przewodnim najnowszej kolekcji na sezon jesień - zima 2017/18 stał się kod kreskowy, którego wariacji można się doszukać zarówno w nadrukach jak i samych konstrukcjach ubrań. W kolekcji znajdziemy subtelne nawiązania do estetyki azjatyckiej, z którą projektantka zetknęła się podczas swojej podróży po Szanghaju. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Dominująca czerń przełamana jest błękitem podszewek. Całą kolekcję charakteryzują wysokiej jakości materiały. Mięsiste, żakardowe tkaniny projektantka zestawia z subtelnymi koronkami a sportowe, bawełniane dzianiny łączy z eleganckim kaszmirem. Kolekcja "Black Code" to zdecydowanie propozycja dla kobiet ceniących jakość, wygodę oraz nieszablonowe projekty

Kreatorzy Mody Fryzjerskiej 2017

Patrycja Grzempowska, Robert Grzempowski

Hanna Bieńkowska - Kreator Roku

Firma HANNAH, której właścicielką jest Hanna Bieńkowska przedsiębiorca i projektantka, obchodzi swoje ćwierćwiecze istnienia. Sukcesy pozwoliły na realizację marzeń i otwarcie własnego atelier mody, co skutkowało wyróżnieniem Hanny Bieńkowskiej wieloma prestiżowymi nagrodami dla wybitnych twórców mody między innymi : „Złotą Igłą” ,"Złotą Pętelką", „Kreatorem Roku”, Złotą Super Pętelką”. Logo HANNAH rozsławiały najbardziej znane wiedeńskie sławy podczas Festiwalu Filmowego LET'S CEE.
Zachwyt, jaki wzbudziła Hanna Bieńkowska, podczas londyńskiego pokazu sukien ślubnych, potwierdził, że jest wyjątkowo twórczą projektantką, która potrafi swoje luksusowe, ponadczasowe ubiory, dostosować do zmieniającego się rynku.
Ukoronowaniem działalności firmy HANNAH jest przyznanie prestiżowych nagród podkreślających sukcesy biznesowe : Sukces Roku, Luksusowa Marka Roku.
Projektantka w swojej twórczości, fascynuje się wręcz odmiennością różnych mód. Wszystko, co robi – robi z pasją, bo najważniejszy jest dla niej efekt końcowy, stworzenie czegoś oryginalnego, innego… W swojej twórczości jest odważna, ryzykancka, prowokująca i konsekwentna. I te cechy niewątpliwie przyczyniają się do jej sukcesów.
Dzisiejszy pokaz będzie się składał z dwóch niezależnych bloków tematycznych :sukni ślubnych oraz sukni wieczorowych. Inspiracją do stworzenia modeli sukien ślubnych były style w sztuce określonych epok, które pojawiły się na przestrzeni wieków. W dzisiejszej prezentacji zobaczymy elementy gotyku, renesansu - styl elżbietański, romantyzmu, secesji aż po najnowsze trendy. W wyniku tego, w poszczególnych modelach, dostrzeżemy między innymi charakterystyczne elementy ubioru jak: krynolina, turniura, kryza. Natomiast suknie wieczorowe trzymają się ram klasycznej konstrukcji, w oparciu o najnowsze trendy mody. Każdy model wyróżnia dbałość o nowe szczegóły, dobrane w niezwykle oryginalny sposób.

Agnieszka Bonisławska - Kreator Nadzieja Mody

Jest absolwentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – o kierunku „Moda, stylizacje, trendy”, właścicielka marki Mia Stilo. Na rynku modowym działa od kilku lat, uczestniczyła w kilkunastu pokazach w Polsce i zagranicą. W kwietniu 2016 roku jej marka Mia Stilo i kolekcja „Dotyk wulkanu” miała swoją premierę na Fashion Philosophy Fashionweek Poland w Łodzi. Charakterystyczną i rozpoznawalną cechą marki są ręcznie wykonywane nadruki, nietypowe łączenia tkanin ze skórą, koronką, specjalnie „podniszczanie” i barwienie skóry. Projektantka wykonuje kreacje z wyselekcjonowanych, włoskich tkanin i skór,w ograniczonej ilości egzemplarzy. Tworzy modę damską dla kobiet odważnych, pewnych swojej kobiecości, a hasłem przewodnim wszystkich kolekcji jest „Jak Ja Się Kocham”.
Kolekcja jesień / zima 2017/18 marki Mia Stilo zatytułowana „ESMERALDA” jest utrzymana w kolorach intensywnej zieleni, głębokiego turkusu i wielu tonacji barwy niebieskiej jednego z najpiękniejszych kamieni świata: szmaragdu oraz czerni i złota. Oprócz niepokornych sylwetek casualowych zawiera typowo pokazowe stroje, tak bardzo charakterystyczne dla marki. Mamy tu awangardowe połączenie skóry z tiulem i ręcznie barwioną koronką, pióra wkomponowane w codzienny garnitur, ćwieki, łańcuchy i fragmenty skór zdobiące zwiewne wieczorowe kreacje. Sylwetki nawiązują do mody lat 60 i 70 ubiegłego wieku, kiedy to królowały szerokie spodnie, szerokie rękawy czy długie spódnice. Zapraszamy na spektakl kobiecych emocji: ESMERALDA nadchodzi.

Justyna Goźlińska - Kreator Nadzieja Mody

Jest absolwentką projektowania mody w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Odzieży. Jedna z finalistek Gryf Fashion Show w Szczecinie. Projekty jej autorstwa można było zobaczyć podczas finałów Mielec Fashion Week, Baltic Fashion Week. Zajęła trzecie miejsce w konkursie Modetyka, którego organizatorem był Instytut francuski.
Kolekcja "The Maski IS Back" powstała, aby ukazać jak wiele ważnych funkcji w naszym życiu pełnią kolory. Źródłem inspiracji były amerykańska komedia "Maska" z Jimem Carreyem w roli głównej, pop-art jak również, twórczość Warhola. Cechami charakterystycznymi kolekcji są odważne, soczyste kolory, geometryczne formy, a także zabawa kontrastem i konwencją.

Klaudia Żulewicz - Kreator Nadzieja Mody

Jest absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych, Mieszka w Anglii gdzie studiuje na kierunku projektowanie ubioru. Kolekcja Weave jest inspirowana splotem tkanin, wykonana z pasków różnych materiałów, stworzona dla kobiet wkraczających w dorosłe życie.

Liczba wyświetleń strony: 366709