Złote Pętelki 2017

{relacja filmowa} Złote Pętelki 2017

Fashion designer – Magdalena Arłukiewicz

Jewellery designer – Aleksander Gliwiński

RESISTANCE

Kolekcja powstała z zamiłowania do architektury i eksperymentu z nowymi formami przestrzennymi. Główną inspiracją jest Opera w Guangzhou zaprojektowana przez Zahę Hadid. Innowacyjna architektura budynku pozostawia wrażenie, że linie konstrukcyjne bardziej płyną i falują, niż stają. Mnogie linie na które podzielono budynek, gdzie naturalne światło przenika przez olbrzymie przeszklenia, sprawiają wrażenie odbitych w krzywym zwierciadle, wyginają się i bardzo mocno działają na wyobraźnię. Przez swoja konstrukcję bawią się światłem, dając cienie i płynne przejścia pomiędzy elementami konstrukcji budynku na jego różnych poziomach. Zaprojektowane ubrania, na pozór klasyczne, posiadają nowatorskie rozwiązania, które łączą prostotę ze skomplikowanymi splotami w kształcie kręgosłupów. Dualizm stał się znakiem rozpoznawczym kolekcji. Niestandardowe cięcia, przeszycia i kontrastowe kolory znajdujące się na spodniej części materiału uwidoczniają trójwymiarowość kolekcji i uwypuklają powstałe szczeliny przybierając kształt kręgosłupa.
Zaprojektowana biżuteria również jest swego rodzaju eksperymentem łączącym konstrukcyjną trójwymiarowość z elementami klasycznymi, odzianymi w geometryczne kształty. Kolekcja powstała przy pełnej współpracy projektantów, aby zapewnić jej spójność i elegancję.

Hanna Bieńkowska

laureatka wielu nagród i odznaczeń takich jak ”Złota Pętelka” i „Złota Igła”, wyróżniona prestiżową Statuetką za Jakość, Kreację i Styl oraz statuetkami– „Luksusowa Marka Roku”, „Sukces Roku” , Kreator Roku 2016.
Jej talent doceniają nie tylko gwiazdy rodzime, ale i zagraniczne. Wiedeński festiwal filmowy LET'S CEE FILM FESTIVAL, otwierały sławne gwiazdy austriackie w jej czarujących kreacjach. Ślubne suknie projektantki, prezentowane w Londynie, spędzały sen z oczu, niejednej panny młodej, marzącej o wyglądzie księżniczki…
Hanna Bieńkowska szyje modele wzorowane na klasyce, jednak zawsze osiąga ich nową jakość, znakomicie ilustruje to nowa kolekcja składająca się z sukni ślubnych, w których projektantka stosuje formy geometryczne łącząc muślin z koronką w tej samej barwie. Jej moda nie boi się przemijania czasu. Inspirowana klasyką o dobrze wyważonych proporcjach, stanowi przedmiot westchnień kobiet.
Kolekcją tą Hanna Bieńkowska udowodniła, znaną prawdę, że jeśli projektant nie odtwarza a tworzy to za zwyczajnym określeniem – sukienka, mogą się kryć zaskakujące swą innością, oryginalne modele. By taką jakość osiągnąć trzeba mieć jednak opanowane świetnie rzemiosło krawieckie i tak jak czyni autorka kolekcji własnoręcznie umieć skroić i uszyć niemal każdy ubiór.
Myślę, że pokaz zachęci Panie do odwiedzenia Atelier Hanny Bieńkowskiej w Piasecznie przy ul. Puławskiej 48, w którym projektantka rozwiązuje nawet najbardziej wyrafinowane życzenia swoich klientek, związane oczywiście z modą i oryginalnymi kreacjami.

Ewa Minge

urodziła się w Szczecinku i biorąc po uwagę jej młody wiek niepodobne jest mieć aż tyle wielkich sukcesów. Jest autorką luksusowej linii EVA Minge, która obejmuje kolekcje sportowe, weekendowe, biznesowe, koktajlowe, wieczorowe oraz couture.
Jej kreacje były prezentowane na pokazach w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Wiedniu i Dubaju, ale także w Poznaniu, gdzie zaczynała i jako jedyna w historii zdobyła dwie "Srebrne Pętelki" w jednym konkursie (dotychczas nikt takiego sukcesu nie odniósł).
Zajmuje się także architekturą, wzornictwem przemysłowym, i tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria.
W 2003 jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. W 2005 za zasługi dla rozwoju kultury Rzymu otrzymała medal imienny z rąk Silvio Berlusconiego. W styczniu 2008 miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w couture w Paryżu obok Domów Mody Christian Dior i Giorgio Armani. Od tej pory dwa razy do roku prezentuje swoje kolekcje podczas Paris Fashion Week. W maju tego samego roku na Festiwalu Filmowym w Cannes zaprezentowała swoją kolekcję.
Od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma otrzymała tytuł Next Couture. Projektowała także ubranka dla lalek Barbie.
Jej nazwisko znalazło się w głównym kalendarzu pokazów nowojorskich. Jej pierwsza kolekcja wiosna/lato 2011 zaprezentowana w Nowym Jorku nosiła nazwę Solidarity. W projektach Minge pojawiały się publicznie osobowości medialne, takie jak m.in. Kelly Rowland, Cheryl Cole, Paris Hilton, LaToya Jackson, Ivana Trump czy Adriana Karembeu.
Za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu mody i dóbr luksusowych nagrodzona International Star Diamond Award przez The American Academy of Hospitality Sciences.
Otrzymała też Złotą Pętelkę przyznaną przez Polską Akademię Mody.
Dziś otrzyma Złotą Super Pętelkę i Medal Labor Omnia Vincit.
Do swoich sukcesów dolicza dwóch dziś już dorosłych synów: Oskara i Kaspra.

Teresa Rosati

jest czołową polską projektantką mody specjalizującą się w kreacjach koktajlowych, wieczorowych i sukniach ślubnych.
Projektantka rokrocznie prezentuje kolekcje autorskie w Polsce i od wielu lat jest zapraszana na zagraniczne prestiżowe wydarzenia modowe, m.in. w Mediolanie i Los Angeles oraz międzynarodowe tygodnie mody (Fashion Week) w najbardziej uznanych stolicach mody, takich jak Paryż, Mediolan, Miami, Nowy Jork i Vancouver.
W 2016 roku najnowsze kolekcje Teresy Rosati prezentowane były na spektakularnych pokazach: Summer JFashion Show w Paryżu i JAutumn Fashion Show w Nowym Jorku, gdzie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zgromadzonych gości i zyskały szeroki oddźwięk w zagranicznych i polskich mediach.
Pokazy Teresy Rosati w Polsce to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych i modowych. Odbywają się w tak wyjątkowych miejscach, jak m.in. Teatr Wielki czy Arkady Kubickiego w Warszawie.
Gośćmi pokazów są wybitne osobistości ze świata sztuki, filmu, biznesu, mediów, show-biznesu, mody oraz dyplomacji.
Kolekcje Teresy Rosati obejmują dwie linie: „Klasyczną” oraz „For Weronika”, której ambasadorką jest aktorka i jednocześnie córka projektantki - Weronika Rosati. Obie linie charakteryzuje unikalny elegancki styl, najwyższej jakości tkaniny, głównie naturalny jedwab w różnych postaciach.
Różnorodność form, tkanin i kolorów daje każdej kobiecie możliwość wyboru kreacji dopasowanej do jej osobowości i typu urody, zgodnie z obowiązującym dress codem. Oprócz projektowania, Teresa Rosati prowadzi również wykłady na temat dress codu obowiązującego zarówno w biznesie, jak i w dyplomacji.
Znana jest także z działalności charytatywnej na rzecz wielu fundacji, m.in. Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”, Fundacji POLSAT, Fundacji Ewy Błaszczyk, Anny Dymnej, Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, UNICEF- u i innych. Teresa Rosati jest powszechnie doceniana za swoja działalność zawodową i społeczną. Otrzymała wiele honorowych wyróżnień i tytułów, w tym „Bizneswoman Roku” -przyznawany przez Polski Klub Biznesu i „Kobiety Wybitnej”- przyznawany przez Europejskie Forum Właścicielek Firm. Otrzymała także prestiżową nagrodę „Złoty Wieszak”, przyznaną przez Telewizję Polską za elegancję, szyk i perfekcję kolekcji autorskich oraz nagrodę „Gracja”- przyznawaną przez Akademię Dobrego Stylu za ponadczasową elegancję, wdzięk i styl. Znalazła się również w gronie 100 najwybitniejszych Polek, wybranych przez czytelniczki miesięcznika „Pani” oraz kilkakrotnie w gronie 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Bukowianka

to polska firma z wieloletnimi tradycjami. Powstała w 1948 roku. Obecnie jest dużym i nowoczesnym zakładem odzieżowym, z perspektywami dalszego rozwoju. Firma zajmuje się produkcją koszul męskich, koszul chłopięcych oraz bluzek z materiałów własnych i powierzonych. Na szczególną uwagę zasługuje usługa szycia ekskluzywnych koszul i bluzek na miarę dla indywidualnych klientów. Wyroby charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem tkanin i dodatków oraz solidnym wykonaniem. Wieloletnie doświadczenie zdobyte we współpracy z kontrahentami zagranicznymi i doskonale przygotowani pracownicy oraz nowoczesny specjalistyczny park maszynowy, dają gwarancję zachowania wysokich standardów jakości produkcji. Wśród Klientów Bukowianki znajdują się odbiorcy z Niemiec, Szwecji, Francji i Polski.

Shark

Salon Odzieży SHARK mieszczący się w Poznaniu przy ulicy Obornickiej 251 od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą odzieży na różne okazje. Na 1000 metrów kwadratowych ma w swojej ofercie ok. 25 000 sztuk różnej odzieży dla Pań i Panów. Salon SHARK proponuje swoim klientom szeroki wybór sukien, kompletów, garniturów, koszul, bluzek, żakietów, spódnic, spodni, sweterków, kurtek, płaszczy, dodatków oraz bielizny i rajstop. Salon Odzieży SHARK wspiera polską produkcję dlatego 95% towaru pochodzi od rodzimych producentów, co gwarantuje bardzo dobrą jakość i bogate wzornictwo, oraz szeroką gamę rozmiarów od 34 do 56.Są tutaj propozycje m.in. P & V, Maxim, Dziekański, Getex, T.Kopias, Ledor,Sanwear Ezurii i wiele innych. SHARK jest laureatem Złotej Pętelki i nagrody Top Moda- Marka na Topie.

Liczba wyświetleń strony: 477279